Міністерство юстиції України у поточному році виконало усі заплановані заходи щодо завершення розпочатих у минулих роках ініціатив і запуску нових реформ. Так 14 грудня на презентації результатів роботи за 2016 рік повідомив Міністр юстиції – Павло Петренко. Щоб реалізувати усе заплановане на цей рік і зменшити кількість довгих бюрократичних процесів для обслуговування необхідного, треба було чітко визначити конкретні завдання з чіткими термінами і здійснювати цілеспрямовану роботу за кожним з напрямків.

 Department of Justice

«Не буває планів, які не можна реалізувати. Якщо є чітке бачення цілі, будь-яка нездійсненна мрія може стати реальністю. Будь-які зміни й реформи, навіть якщо вони постають перед шаленим опором, можуть стати реальністю», – так вважає очільник Мін’юсту. Павло Петренко наголосив на важливість командної роботи, а в цьому випадку це – тисячі людей, які щодня працюють в системі органів юстиції і які є частиною однієї великої справи.

У цьому році вдалося завершити реалізацію низки проектів, які були запущені в попередні роки і дати старт великій кількості нових ініціатив, які стосуються мільйонів українців та здатні зробити взаємодію з державою більш комфортними. За словами Павла Петренко, було завершено реформу реєстрації у сфері нерухомості та бізнесу та передано відповідні повноваження місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам. Удосконалення системи реєстрації дало можливість Україні піднятись у рейтингу Doing Business 2017 за напрямком «Реєстрація бізнесу» з 30 на 20 місце. Триває активна робота з покращення бізнес-клімату в країні. Зокрема Мін’юст ефективно реалізовує політику боротьби з рейдерством.

 Department of Justice

Також постійно діючою ініціативою став процес видачі свідоцтв про народження дитини безпосередньо у пологових будинках. Отримати перші документи дитини, не виходячи з медичного закладу, можна у 473 установах Україні. Також був реалізований пілотний проект «Шлюб за добу»: молодятам не треба чекати місяць для того, аби зареєструвати свої стосунки. Послуга діє у 6 містах (Києві, Херсоні, Одесі, Львові, Маріуполі та Сєверодонецьку), а за новою процедурою одружилися 3 122 пари.

Також на відкритій зустрічі стали відомі і плани роботи відомства на наступний рік. Серед пріоритетів – продовження реалізації судової реформи, реформи виконання судових рішень. Також наступного року буде продовжено реалізацію антикорупційної реформи. За цим напрямком визначено 2 пріоритети: створення антикорупційних судів і створення публічного реєстру посадових осіб найвищого рангу. Також Міністерство ставить собі амбітну мету – забезпечити зростання рівня правової обізнаності громадян і роз’яснення того, які вони мають права.

«Хочу, щоб ми реалізували загально національну програму «Я МАЮ ПРАВО!» і допомогли українцям дізнатися правду про їхні права. Обізнаність – найсильніша зброя у боротьбі зі свавіллям чиновників», – наголосив Міністр.

Так само, у планах міністерства подальше спрощення процедури надання сервісів.