У період турбулентності на фінансових ринках та геополітичної невизначеності попит на золото традиційно зростає. Про це виданню PROMAN розповів член Ради в НБУ Василь Фурман.
На його думку, додаткової підтримки цінам на золото надає середовище близьких до нуля (або від’ємних відсоткових ставок) та політика центральних банків, які купують золото для ЗВР. На цьому тлі ціни на золото зросли минулого року на 18.4%, що було одним із найвищих показників у категорії сировинних товарів.
Під впливом макроекономічної кризи у зв’язку з коронавірусом, золото ще більше додало у ціні, і станом на 21.04.2020 коштує 1 682,5 дол. США за унцію. Це найвищий показник за останні 7 років, і близький до максимуму за останні 30 років.
“Проте золото теж може знижуватися в ціні, і на це потрібно зважати, приймаючи рішення щодо інвестицій. Більше того, золото – це інструмент довгострокового інвестування. Зараз середня маржа за операціями банків з купівлі та продажу золота становить 17.5%, тому інвестиції на короткий строк будуть як правило збитковими”, – каже він.
Фурман також вважає, що за такого рівня маржі дохідність від операції з інвестицій в долар буде позитивною лише в разі, якщо ціни на золото зростуть як мінімум на 18%.