З середини травня євро зміцнює свої позиції в валютах країн, що розвиваються. Єдина валюта виросла за 11 з 14 торгових днів по відношенню до долара. Цьому посприяла пропозиція Європейського союзу про створення кризового фонду на 750 мільярдів євро (842 мільярда доларів).
За інформацією Bloomberg, ця дія зупинила “зигзаги” долара США і надало валютам країн, що розвиваються зелене світло для продовження їх відновлення.
«Підвищення курсу євро по відношенню до долара є широко поширеним символом загальної слабкості долара, яка спонукає інвесторів вкладати кошти в активи, виражені в інших валютах», – сказав Каспер Бартольді, лондонський стратег Credit Suisse Group AG.
Євро і валюти країн, що розвиваються в даний час демонструють найсильнішу кореляцію з кінця 2016 року, періоду, що передував попереднім президентським виборам в США.
Будь-який прибуток для євро по відношенню до долара врешті-решт робить країни, що розвиваються більш конкурентоспроможними в світовій торгівлі проти єврозони. Іншими словами, це дозволяє валютам країн з ринком, що формується зміцнюватися по відношенню до долара, зберігаючи при цьому деяку їх колишню конкурентоспроможність.
Утім позитивні відносини працюють лише тоді, коли існують інші фактори ризику, сказав Каспер. На цей раз зростання євро збіглося зі згуртованістю акцій США, посиленням спредів по корпоративних облігаціях США і зростанням цін на сировину.
Credit Suisse очікує, що поєднання цих факторів буде тривати протягом деякого часу. Це підтримає валюти країн з ринком, що формується.