Гарвардський професор біології та серійний підприємець Тімоті Спрінгер десять років тому побачив перспективу в новоспеченій біотехнологічній фірмі і здійснив ранню інвестицію. Тепер, в основному в результаті цієї ставки, він мільярдер.
Акції компанії “Moderna”, яка наразі займається вакциною проти Covid-19 що перебуває на стадії клінічних випробувань на людях, на цьому тижні зросли більш ніж на 12%, знижуючи загальний спад на фондовому ринку. Цей сплеск перетворив Спрінгера в мільярдера: Forbes підрахував, що зараз він коштує 1 мільярд доларів, враховуюч його 3,5-відсотковий пакет акцій в “Moderna” та ставок у трьох менших компаніях, пов`язаних із біотехнологіями.
«Моя філософія – це вкладення коштів у те, що ви знаєте, а я вчений по душі. Я люблю розкривати речі, – сказав 72-річний Спрингер для Forbes. «Багато вчених запускають компанії, але мало хто успішний. Я активний інвестор, а також дуже суворий вчений, і тому у мене дуже високий середній показник», – додає він.
У вівторок “Moderna” оголосила, що Американська адміністрація з контролю за продуктами харчування та лікарськими препаратами швидко підтримала свого кандидата на вакцину Covid-19, що збігається з намаганням фірми розробити першу вакцину проти цієї хвороби. “Moderna” стала компанією-піонером, розпочавши випробування вакцини на людях 16 березня в Сіетлі. Її акції зросли майже втричі, коли ВООЗ оголосила пандемію Covid-19.
Окрім мільярдера-інвестора в біотехнології, Спрінгер є професором біологічної хімії та молекулярної фармакології в Гарвардській медичній школі, де він почав викладати в 1977 році і в даний час наставляє докторантів у своїй лабораторії. У своєму дослідженні як імунолога з Гарварду Спрінгер виявив молекули, пов’язані з функцією лімфоцитів, що призвело до розробки декількох препаратів на основі антитіл. Його перший “набіг” на підприємництво відбувся в 1993 році, коли він заснував біотехнологічне спорядження LeukoSite, яке він показав у 1998 році і через рік продав Millennium Pharmaceuticals за 635 мільйонів доларів.
Спрінгер був інвестором-засновником “Moderna” в 2010 році, коли він вклав близько 5 мільйонів доларів в компанію. Тепер, через десятиліття, цей початковий капітал коштує майже 870 мільйонів доларів. Але задовго до того, як Covid-19 вийшов на сцену, Спрінгер вже думав про те, як новаторська технологія мРНК компанії може допомогти у розробці вакцин.
“Ми інвестували у випробування на людях з такими типами грипу, які зазвичай не спостерігаються в епідеміях, але можуть виникнути і почати нову пандемію. Ми весь час усвідомлювали такий сценарій”, – каже Спрінгер.
Спрінгер також є провідним інвестором у три менші біотехнологічні стартапи: Selecta Biosciences, Scholar Rock та Morphic Therapeut.
Незадоволений своїм новим багатством, Спрінгер все ще їздить на велосипеді щодня працювати в Кембридж, де він проводить дослідження в своїй лабораторії. Єдина його розкіш, каже Спрінгер, – це його дім. “Мені подобається садівництво та колекціонування камінців … Мені не потрібні гроші. Я веду академічний спосіб життя”, – додає мільярдер.
Він також використовує своє багатство, щоб допомогти науковій спільноті: у 2017 році він пожертвував 10 мільйонів доларів на створення Інституту інновацій протеїну, незалежного некомерційного фонду, що займається дослідженнями білкової науки та допомагає підприємцям-біотехнологіям реалізувати свої ідеї.
“Мені подобається активне інвестування, але мені також дуже подобається активна філантропія”, – каже Спрінгер. “Моя мотивація (інституту) полягає не лише в тому, щоб допомогти розробити нові надійні антитіла, які вчені у всьому світі можуть використовувати для біологічного відкриття, але також, у створенні нових технологій, які просто дозволять зробити ще багато відкриттів”, – зазначає науковець.
Читайте по темі: Названы технологии, помогающие выявить патологии будущего ребенка
Гарвардський професор – не єдиний, чиї статки були збільшені боротьбою проти Covid-19. Деякі збереження мільярдерів зросли на мільярди доларів після того, як ВООЗ оголосила глобальну пандемію 11 березня.
Зі свого боку Спрінгер впевнений, що біотехнологічний сектор продовжить своє швидке зростання навіть після того, як пандемія зникне. “Раніше з нас знущалися, адже доводилося занадто багато платили за ліки … але тепер усі усвідомлюють, що біотехнологія приходить на допомогу”, – каже Спрінгер.