Рубрики
Технологии

Android 11 запозичив у iPhone 5 нових функцій

Перша загальнодоступна бета-версія Android 11 з’явилася сьогодні, і вона пропонує багато нових функцій в операційній системі Google – включаючи декілька, які виглядають доволі знайомими користувачам iOS, які вже певний час мають подібну функціональність.
 
 
Це вічне протистояння програмних платформ: хороші ідеї Apple майже завжди знайдуться на Android в якийсь момент і навпаки. 
 

Розумний будинок

 
Одна з найпомітніших нових змін в Android 11 – це доступність розумного управління будинком на рівні ОС у будь-який час через нове меню. Так само, як на iOS (який додав управління пристроєм HomeKit до меню Центру управління Apple в iOS 10), ви зможете легко керувати своїми розумними пристроями Google Home, підключеними з будь-якої точки Android.
 

Дозволи

 
Представлений через Apple у минулому році в iOS 13, Android 11 також отримує можливість затверджувати дозволи для таких речей, як розташування чи доступ до камери, у кожному конкретному випадку. Тож замість надання довгострокових розмежувальних дозволів Android 11 надаватиме доступ до захищеного ресурсу лише один раз. Версія Google, однак, опинилася на крок попереду: якщо ви надаєте розширені дозволи, але не використовуєте додаток протягом певного часу, Android 11 скине всі надані дозволи.
 

Медіа-обладнання

 
Аналогічно, Google також полегшує перехід між медіа-обладнанням (наприклад, домашніми колонками Google або пристроями Bluetooth) за допомогою спливаючого меню сповіщень Android 11. Подумайте про це як про піктограму AirPlay у Центрі управління iOS, але для гучномовців Google.
 
 

Скріншот

Android 11 пропонує злегка модернізований інтерфейс скріншоту, який схожий на оновлений інтерфейс користувача, представлений в iOS 11. Якщо зробити знімок екрана, у нижньому куті екрана з’явиться попередній перегляд, який ви можете натиснути, щоб перейти на інструмент редагування для коментування та обміну зображенням.
 
Читайте по темі: Названы технологии, помогающие выявить патологии будущего ребенка

Запис на екран

Запис на рідний екран уже давно назрів для ОС Android від Google. Поточна реалізація в бета-версії Android 11 дуже схожа на iOS, де доступ до цієї функції здійснюється через меню швидких налаштувань (версія Android Control Center). Утім, Google і раніше демонстрував запис екрана у бета-версіях. 
 
Нагадаємо, Apple отримала патент на програмне забезпечення, яке дозволить людям робити групові Селфі.