Софія Київська та Андріївський узвіз, Труханів острів та Острів Муромець – мер Києва Віталій Кличко назвав найкращі місця столиці для туристів та гостей міста.
На початку травня «Вічний» чемпіон світу у надважкій вазі за версією WBC, мер Києва Віталій Кличко на благодійному заході «Ніч чемпіонів», організованому Всесвітньою боксерською радою й гостями якого стали інші легендарні боксери, виставив на аукціон незвичний лот – екскурсію столицею Києва яку він проведе особисто. Зважаючи на те, що Віталій свої перші гроші, за його ж словами, заробив працюючи екскурсоводом, прогулянка Києвом під його історії дійсно має бути цікавою. На прохання редакції PROMAN Ukraine очільник столиці назвав свої найулюбленіщі місця у місті та розповів, що обов’язково порадив відвідати кожному гостю Києва.
УЛЮБЛЕНІ МІСЦЯ КИЄВА АБИ ПОПИТИ КАВИ
Що може бути кращим, ніж зранку випити кави на неповторній і, безумовно, найколоритнішій вулиці Києва – на Андріївському узвозі! Сама атмосфера цієї вулиці надихає та заряджає. Можливо, навіть більше, ніж ранкова кава.
УЛЮБЛЕНІ ДОРІЖКИ І МІСЦЯ ДЛЯ КАТАННЯ ВЕЛОСИПЕДОМ
Зазвичай, зранку, я їзджу велосипедом з дому, з вул. Богдана Хмельницького на Труханів острів і там катаюся. Таке в мене тренування. Труханів – ідеальне місце для велосипедистів. Велодоріжки, доріжки в лісі, пагорби. Автомобілі на острові теж трапляються, але для них встановлена максимальна швидкість руху 20 кілометрів на годину. Аби зануритися в природну оазу в центрі великого міста, потренуватися чи активно відпочити – власником острова, приїжджайте на Труханів острів.
Читайте по темі:
Леннокс Льюис: “Я ушел, потому что моя эпоха закончилась. Началась эпоха Кличко”
П’ЯТЬ МІСЦЬ, ЯКІ В КИЄВІ МАЄ ВІДВІДАТИ КОЖЕН ІНОЗЕМЕЦЬ
Софія Київська. Це одне з місць, з яких фактично починався Київ. Говорять, що десь під собором залишились таємні ходи, в яких досі знаходиться загублена бібліотека Ярослава Мудрого.
Сходи від Пейзажної алеї на Поділ. Ще один старовинний об’єкт Києва, який датується Х століттям. Завдяки минулорічній реконструкції кияни і гості міста тепер можуть ходити сходами без побоювань. Сходи на Старокиївській горі — одна з важливих частин великого туристичного маршруту в історичному центрі столиці. Весь маршрут буде презентований вже незабаром.
Андріївський узвіз та Алея Художників. Кажуть, що Київ неможливий без Подолу. А зокрема, без Андріївського узвозу. Андріївська церква, Замкова гора, Замок Річарда, будинок-музей Булгакова, Музей однієї вулиці, і, звісно, колорит, українські сувеніри, витвори наших митців — гуляти на Андріївському можна не одну годину. Ще одна нова цікавинка тут — Алея Художників, “київський Монмартр”, яку в усій красі ми презентуємо за тиждень після Дня Києва. Ця Алея теж є частиною великого туристичного маршруту, про який я говорив.
Читайте по теме
Рывок Киева и стабильность Сингапура: названы 10 самых дорогих городов мира
Набережна та Поштова площа. Дніпровська набережна нещодавно теж зазнала реконструкції і стала гарним місцем, куди кияни та гості міста приходять за натхненням і душевним відпочинком.
Прогулянка вздовж Дніпра входить в плани практично кожного гостя столиці. Крім того, тут поруч реконструйована Поштова площа. На ній можна побачити і вже відому скульптурну композицію засновників Києва – маленьких Кия, Щека, Хорива та їх сестри Либеді. Малюки вже так полюбились киянам, що взимку їх навіть наряджають в теплий одяг. А в День вишиванки – вбирають в українські костюми.
Парк «Наталка». За прикладом більшості прогресивних міст, Київ зосереджується на тому, аби всі його цікавинки розташовувались у різних районах, а не зосереджувались лише в одному-двох центральних. Буквально за два роки хащі на Оболонській набережній перетворились на сучасний мальовничий парк «Наталка». І ця локація стала одним з найулюбленіших місць відпочинку киян і обов’язковою точкою маршруту для туристів.
УЛЮБЛЕНІ МУЗЕЇ
З дитинства мій улюблений – музей мікроскопічної мініатюри майстра Миколи Сядристого, що розташований на території Києво-Печерської Лаври. Мене завжди дивувало, як люди можуть робити шедеври розміром з макове зернятко. Або, троянда, що вміщується у волосині. Кожна з цих мініатюр – унікальна і неповторна.
І знов таки – повернемося до Андріївського узвозу. Музей – будинок Булгакова. У цій будівлі пройшло юнацьке і студентське життя великого письменника. Сюди він також повернувся з фронту Першої світової війни. У цьому будинку працював лікарем і приймав пацієнтів. Тут же він читав перші свої оповідання. Саме цей дім став центром сюжету першого роману Булгакова «Біла гвардія» та п’єси «Дні Турбіних».
Читайте по темі:
Цифры, шоу и рекорды: лучшие моменты 56-го Конгресса WBC в Киеве (фото, видео)
Ну, а якщо кияни або гості столиці хочуть більше дізнатися про історію Андріївського узвозу, вони обов’язково мають відвідати «Музей однієї вулиці». Це один з найцікавіших, найбільш творчих і оригінальних музеїв Києва, я вважаю.
НАЙКРАЩЕ МІСЦЕ В ЦЕНТРІ КИЄВА
Михайлівська та Софійська площі. Це – історичний центр старовинного Києва, місця з сильною аурою. За переказами, на місці Софійської площі, яка була полем поблизу міських стін, князь Ярослав Мудрий 1036 року розгромив печенігів, після чого побудував на цьому місці Собор святої Софії, а площу перед собором назвав Софійською. Поруч – Михайлівська площа, теж одне з найстаріших місць Києва. На площі розташований ще один відомий собор столиці – Михайлівський, названий на честь покровителя Києва – Архистратига Михаїла.
МІСЦЯ СИЛИ КИЄВА
Може моя відповідь і здивує – але це Острів Муромець. У XII-XIII сторіччях на острові Муромець розташовувалась богатирська застава, яка першою приймала удари ворогів, яка захищала Київ. Саме тому, минулого року, ми встановили там пам’ятник великому українському богатиреві – Іллі Муромцю.
ТРИ НАЙКРАЩИХ ПАРКИ МІСТА
Звісно, найкращій парк столиці сьогодні – це парк «Наталка». Кияни приїжджають в цей парк з усього міста. Там є все. І спортивні майданчики, і тихі алеї і дитячі розваги. Також недавно ми відкрили першу чергу нового парку на Троєщині. На місці новоствореного парку раніше були хащі, тому перед початком робіт там розчистили територію, вирівняли ландшафт, пересадили частину дерев. І – парк Шевченка. Незважаючи на свої відносно невеликі розміри цей парк – чудове затишне місце для прогулянок та дозвілля.
ТРИ ФАКТИ З ІСТОРІЇ МІСТА, ЯКІ ЗДИВУВАЛИ
Назву історичні факти, які для мене особисто є знаковими. Перший – Хрещення Русі князем Володимиром у 988 році відбулося саме в Києві.
Другий факт. Саме в нашій столиці було сконструйовано та запущено перший апарат вертикального злету. Зробив це видатний український конструктор, якого знає весь світ – Ігор Сікорський. Апарат було запущено у дворі будинку на Ярославовому валу, де мешкала родина конструктора.
І трохи про вулиці нашого міста. У Києві сьогодні налічується більше 2300 вулиць. У кожної з них своя історія і свої особливості. Наприклад найдовша – Броварський проспект – протяжністю 13,5 км. Найдавніша – вулиця Володимирська. Вона була заснована у 10 столітті. А найширша, не тільки в Україні, а й в Європі – вулиця Хрещатик! Ширина між протилежними будинками на ній – 75 метрів.
МІСЦЕ (БУДІВЛЯ, ПАРК, ОРГАНІЗАЦІЯ, ДОРОГА, МІСТ) В КИЄВІ , ЯКЕ З’ЯВИЛОСЯ В МІСТІ ЗАВДЯКИ МЕРУ КЛИЧКО, ЯКИМ ВІН НАЙБІЛЬШЕ ПИШАЄТЬСЯ
Сказати, що мені більше за все подобається якийсь окремий об’єкт я не можу. Відзначу, що ми робимо все можливе, аби місто розвивалося і ставало комфортнішим. За 4 роки ми відремонтували та створили 339 парків та скверів. Побудували та реконструювали 7 шкіл та 22 дитячих садочка. Зробили ремонт у 35 відділеннях медичних закладів та 4 пологових будинках. Ми за кілька останніх років оновили 830 кілометрів доріг. Ремонтуємо мости та шляхопроводи. Відновили будівництво Подільсько-Воскресенського мосту. А зовсім скоро у столиці з’явиться новий пішохідно-велосипедний міст, який з’єднає Володимирську гірку та парк біля Арки Дружби народів. Це буде унікальний для України об’єкт, який стане улюбленим місцем для киян і туристів.