Connect with us

Образование

Один із найвизначніших вчених сучасності приїде до Києва

Опубликовано

,

Ювал Ной Харарі стане спікером 16-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

Ювал Ной Харарі — професор історичного факультету Єврейського університету в Єрусалимі, автор світових бестселерів «Sapiens: коротка історія людства», «Homo Deus: коротка історія майбутнього» та «21 урок для 21-го століття», стане спікером 16-ї Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованої міжнародним форумом YES, яка з 12 по 14 вересня пройде у Києві, у партнерстві з Фондом Віктора Пінчука.

YES – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.

Понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів візьмуть участь у конференції.

Модераторами стануть Фарід Закарія, ведучий програми «Fareed Zakaria GPS» на каналі CNN, Стівен Сакур, ведучий програми HARD Talk на BBC та Ричард Хаас, Президент Ради з міжнародних відносин.

У попередні роки зустрічі YES об’єднували керівників держав та урядів, серед яких Тоні Блер, Керсті Кальюлайд, Девід Кемерон, Білл Клінтон, Даля Грибаускайте, Тоомас Гендрік Ільвес, Броніслав Коморовський, Маріо Монті, Шимон Перес та Дональд Трамп. Серед спікерів були голови міжнародних організацій, такі як Кофі Аннан, Жозе Мануел Баррозу, Джеймс Вольфенсон, Ламберто Заньєр, Роберт Зеллік, Рональд Ноубл та Андерс Фог Расмуссен. На зустрічах виступали такі високопосадовці, як Роберт Гейтс, Валдіс Домбровскіс, Ньют Гінгріч, Джон Керрі, Гіларі Клінтон, Вікторія Нуланд, Кондоліза Райс, Леон Панетта, Девід Петреус, Вілл Херд та Мартін Шульц. Серед панелістів були також лідери думки, такі як Боно, Ричард Бренсон, Віталік Бутерін, Елтон Джон, Джиммі Вейлс, Джаред Коен, Рей Курцвейл, Артур Лаффер, Нуріель Рубіні, Девід Рубенштейн, Ларрі Саммерс, Ніл Фергюссон, Білл Форд, Стівен Хокінг та Ричард Хаас. Президенти та Прем’єр-міністри України, а також провідні українські політичні, соціальні та бізнес-лідери регулярно виступають в рамках Щорічних зустрічей.

Читайте за темою 
Юваль Ной Харари: «Люди придумывают истории о богах, нациях и корпорациях, а потом видят в них смысл своей жизни»

Професор Ювал Ной Харарі – історик та автор бестселерів. Першою спеціалізацією професора Харарі була світова історія, історія середньовіччя та воєнна історія. Його теперішні дослідження розглядають такі макроісторичні питання: у чому полягає взаємозв’язок між історією та біологією? У чому полягає основна відмінність між людиною розумною та іншими тваринами? Чи існує справедливість у історії? Чи має історія спрямування? Чи люди ставали щасливішими по мірі того, як для них відкривалася історія? Які етичні питання піднімають наука та технології в 21 сторіччі?

Ювал Ной Харарі двічі був лауреатом Премії Полонського за креативність та оригінальність – у 2009 і 2012 роках. У 2011 році він отримав Нагороду Монкадо від Товариства воєнної історії за видатні статті на цю тему. У 2017 році його книга «Homo Deus: коротка історія майбутнього» була відзначена нагородою у категорії «Книга з економіки німецькою» видання Handelsblatt як найбільш глибокий і впливовий реліз року. У 2018 році професор Харарі виступив з вступною промовою, присвяченою майбутньому людства, на сцені Конгрес-холу Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Професор Харарі виступає по всьому світу з лекціями на теми, що досліджуються в його книгах та статтях, і є автором матеріалів для таких видань, як The Guardian, Financial Times, The Times, Nature та Wall Street Journal. Він також ділиться своїми знаннями та приділяє час роботі з різними організаціями та аудиторіями на громадських засадах.

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.
Вже понад десять років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США, Російської Федерації та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для виступів влади та опозиції. Вона об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.

Читайте за темою 
Юваль Ной Харари: «Возможно, мы одно из последних поколений Homo sapiens»

YES була започаткована у 2004 році, коли Віктор Пінчук запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення майбутнього України та ЄС в рамках першої Щорічної зустрічі.

З 2004 по 2013 рік Щорічні зустрічі YES проводились у символічному місці – Лівадійському палаці у Ялті. Таким чином, місце, де у 1945 році було поділено Європу, стало майданчиком для об’єднання широкої Європи. Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією Щорічні зустрічі було перенесено до столиці України міста Києва.

До складу Правління YES входять Александр Квасьнєвський, Президент Польщі (1995-2005), Голова Правління YES; Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994); Вольфганг Ішингер, Посол, Голова Мюнхенської конференції з безпеки, Старший професор Школи управління Hertie; Патрік (Пет) Кокс, Президент Європейського парламенту (2002-2004), Депутат Європейського парламенту (1989-2014); Віктор Пінчук, засновник YES, засновник Фонду Віктора Пінчука та групи EastOne; Андерс Фог Расмуссен, Засновник Rasmussen Global, Генеральний секретар НАТО (2009-2014), Прем’єр-міністр Данії (2001-2009) та Стефан Фукс, Віце-президент «Havas Group», Виконавчий співголова «Havas Worldwide».

Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація, яка базується в Україні. Фонд був створений 2006 року бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком з метою надання можливості новим поколінням змінити країну та світ. Для її реалізації Фонд розробляє проекти та розбудовує партнерства як в Україні, так і  поза її межами. З 2006 року у трансформацію України Фондом було інвестовано понад 142 млн. доларів США.

Серед проектів Фонду Віктора Пінчука: всеукраїнська мережа центрів допомоги новонародженим «Колиски надії»; найбільша в Україні приватна стипендіальна програма «Завтра.UA»; стипендіальна програма із навчання закордоном для українських студентів  «Всесвітні студії»; Veteran Hub – перший відкритий простір для ветеранів та громадських організацій, що працюють у сфері ветеранських справ; PinchukArtCentre – найдинамічніший арт-центр в Україні та східноєвропейському регіоні, що надає вільний доступ до сучасного мистецтва аби надихати молоде покоління мислити по-новому. Фонд підтримує міжнародну мережу YES (Ялтинська Європейська Стратегія) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України та світу.

Фонд підтримує краудфандингову платформу «Українська біржа благодійності», покликану сприяти розвитку благодійності в українському суспільстві. Він є членом Європейського центру фондів і Українського форуму грантодавців. Фонд співпрацює з Атлантичною радою, Інститутом Брукінгса, Інститутом глобальних змін Тоні Блера, Радою з міжнародних відносин, Фондом Amicus Europae та іншими неурядовими організаціями.

Реклама

Trending

Все материалы сайта и журнала PROMAN Ukraine защищены украинскими и международными законами о соблюдении авторских прав. Любое использование материалов журнала возможно лишь после согласования с редакцией. При использовании материалов с сайта proman.com.ua прямая открытая гиперссылка на ресурс не ниже второго абзаца текста обязательна