Connect with us

Девелопмент

Глобальні загрози: як зробити міста України сталими та конкурентними

Опубликовано

,

До 2050 року кількість населення міст збільшиться до 80%.

19 вересня в Клубі Кабінету Міністрів України відбувся Круглий стіл на тему: «Розробка та впровадження планів регенерації міст: найкращий міжнародний досвід та можливості для України», де експерти пропонували рішення, які зроблять  українські міста сталими та конкурентними.

Захід проводився в рамках підготовки до ІІ міжнародного ЕКСПО Конгресу «Бізнес для Розумних Міст»-2020 за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Міністерства розвитку громад та територій України, Фонду розвитку міст та Асоціації міст України.

У засіданні Круглого столу взяли участь: перший заступник Міністра розвитку громад і територій України Дмитро Живицький, виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Посол Іспанії в Україні Сільвія Йозефіна Кортес Мартін, президент Фонду розвитку міст Володимир Пірус, президент IdenCity, мер міста Барселони з 2006 до 2011 роки Джорді Хереу, керуючий директор Ardana Consultants, ініціатор створення та перший виконавчий директор Центру передового досвіду ЄЕК ООН «ДПП для міст» Ева Буфі, директор з якості та мобільності міста (м. Сант-Кугат дель Валлес, Іспанія) Віктор Мартінес дель Рей, Голова Правління Українського центру сприяння розвитку Публічно-приватного партнерства, член правління Фонду Розвитку Міст Ірина Запатріна та інші.

«Навколо нас відбуваються процеси настільки глобальні, та важливі, що стояти осторонь небезпечно для долі міст і країни в цілому. За оцінками експертів до 2050 року кількість населення міст збільшиться до 80%. Це означає, що конкуренція між країнами відійде на другий план, а основна боротьба за ресурси буде розвертатись між містами.

Єдиний шлях врятувати українські міста — кардинальна зміна підходів до розвитку міст, а саме — використання позабюджетних ресурсів для розвитку власної інфраструктури. Ми говоримо про різноманітні ефективні механізми залучення бізнесу до розвитку міст – головним чином це ДПП, коли країна та бізнес працюють разом для розвитку та підвищення конкурентоздатності міст», — розповів співорганізатор Круглого столу, Голова Правління Фонду Розвитку Міст  Володимир Пірус.

Загалом участь в обговоренні проблем розвитку та регенерації українських міст взяли близько ста представників місцевої влади, міжнародних та вітчизняних експертів, представників неурядових організацій.

«Наявність стратегії або плану розвитку є передумовою успішної трансформації міста у стале та розумне. Але, навіть, якщо місто має такий документ та він якісно підготовлений, у багатьох випадках серйозних та системних змін містам досягти не вдається. Основні причини такого стану справ полягають у неспроможності влади імплементувати такі стратегії у практичне життя та слабкою комунікацію з бізнесом та суспільством. Саме на обговоренні цих питань була зосереджена дискусія з обговорення презентацій наших іспанських колег на круглому столі «Розробка та впровадження планів регенерації міст: найкращий міжнародний досвід та можливості для України». Сподіваємося, що надані поради та рекомендації з цього питання допоможуть українським містам активніше просуватися у напряму трансформування міст у сталі та розумні» — зазначила Голова Правління Українського центру сприяння розвитку Публічно-приватного партнерства, член правління Фонду Розвитку Міст Ірина Запатріна.

Під час круглого столу учасники презентували власне бачення розвитку міст України, ділились вже отриманим досвідом (як вітчизняним, так і міжнародним) та розглядали можливості впровадження новітніх технологій в повсякденне життя. Протягом заходу піднімались наступні теми: «Історія трансформації Барселони», «Особливості розробки та реалізації стратегій сталого розвитку міст у малих та середніх містах», «Мистецька інфраструктура та її роль у забезпеченні сталого розвитку й процвітання міст: міжнародний досвід та можливості втілення його в Україні», «Сервісна модель інформатизації послуг та роль ДПП в контексті побудови Сталих та Розумних Міст», «Удосконалення систем централізованого теплопостачання», «Енергоефективність та енергонезалежність», «Розумні міста: умови для розвитку підприємництва» та інші.

Важливо відзначити, що теми, які обговорювались протягом Круглого столу матимуть подальше втілення в рамках ІІ міжнародного ЕКСПО Конгресу «Бізнес для Розумних Міст»-2020, який відбудеться 22-24 квітня наступного року та буде присвячений темі «Місто 5.0: Від дизайну до впровадження».  Головна мета Конгресу: створення в Україні постійно діючого майданчику для спілкування мерів, представників бізнесу, міжнародних організацій, інноваторів, викладачів і студентів, а також інститутів громадянського суспільства про те, як зробити міста привабливими для проживання та  ведення бізнесу.

У січні 2019 року було проведено перший Міжнародний ЕКСПО-конгрес «Бізнес для Розумних Міст», організований Фондом Розвитку Міст, Академією Публічно-Приватного Партнерства та ArdanaConsultants. Його відвідали близько 2000 учасників, перед якими виступили  140 спікерів з 30 країн світу, у тому числі: 26 представників  міжнародних організацій (EBRD, IFC,  Global Infrastructure Hub, UNECE, HABITAT, UN Global Compact).

Реклама

Trending

Все материалы сайта и журнала PROMAN Ukraine защищены украинскими и международными законами о соблюдении авторских прав. Любое использование материалов журнала возможно лишь после согласования с редакцией. При использовании материалов с сайта proman.com.ua прямая открытая гиперссылка на ресурс не ниже второго абзаца текста обязательна