Connect with us

Образование

Як бути козаком-захисником у сучасному світі: 13 порад від Верховного отамана Українського козацтва

Опубликовано

,

сучасний козак
фото Власно інфо

Напевне, кожен хоча б раз у житті задавався питанням: яким має бути справжній чоловік? Утримувати сім’ю, дотримувати слова, мати цілі по життю та нерушимі принципи – варіантів відповідей може бути безліч. Верховний отаман Українського козацтва Віталій Опанащук переконаний, що сучасний чоловік, який хоче носити горде звання козака-захисника, повинен займатися улюбленою справою, не симпатизувати дорогому одягу та піклуватись не лише про стан власного тіла, а й духу. А ще – мати міцний внутрішній стержень, плекати сімейні цінності, відмовитись від алкоголю  та завжди тримати шаблю у робочому бойовому стані. Напередодні Дня захисника та Дня козацтва, які святкує держава 14 жовтня кожного року, спеціально для читацької аудиторії Proman Ukraine, Верховний отаман дав кілька цінних порад сучасним українським чоловікам.

Усі ми живемо в епоху діджиталізації – епоху свобод та нових можливостей. Оцифровуванню світу передувала комп’ютеризація, перед тим була індустріалізація, а ще раніше з’явилися машинні знаряддя, які замінили ручну працю. Людині необхідно пристосовуватись до усього нового в цьому світі і розуміти, що новинки, з одного боку, полегшують життя, а з іншого – змінюють самих людей. Ми стаємо швидшими, ефективнішими і продуктивнішими, ми вже мислимо іншими категоріями. Сьогоднішній козак вміє їздити на танку, стріляти з гармати, керувати літаком, здійснювати морські подорожі і перебувати на підводному човні. Але незалежно від епохи, в якій живемо, ми повинні завжди займатись патріотичним вихованням самих себе та змінюватись на краще. Ось кілька порад, виконуючи які, українські чоловіки матимуть усі шанси стати сучасними козаками – захисниками:

1.Займатися улюбленою справою і отримувати від цього позитивні емоції. Переконаний, що людина повинна робити те, до чого у неї є поклик і лежить душа. До речі, термін «козакувати» означає, в тому числі, працювати собі в задоволення. 

2.Розуміти, що одяг – це не демонстрація себе і не циркова вистава. Вбрання сучасного чоловіка має бути, по-перше, зручним, по-друге – не мавпувати  силові структури. Запорожці, звісно, мали у своєму арсеналі яскравий та дорогий одяг, однак, використовувався він кілька разів на рік, а увесь інший час козаки носили повсякденний звичайний одяг.

Читайте по темі:
Секрети медицини Запорізької Січі: як українські козаки лікували гіпнозом та оперували без наркозу

3.Мати внутрішню готовність бути сучасним козаком. Погодьтеся, усім нам природою дані руки, при цьому намалювати гарну картину може далеко не кожен, а митцями стають одиниці. Кожен чоловік має кулаки, багато хто стає боксером, а от чемпіоном – обрані. Так само і з сучасним козацтвом: у чоловіка має бути внутрішній поклик, який би утримував його у цьому намірі все життя. Цей поклик треба відшукати всередині себе. 

4.Усвідомити, що козак – це той, хто в будь-яку хвилину здатен захистити себе, свою родину та своїх близьких. А ще – брати на себе відповідальність, володіти відчуттям максимальної справедливості і не дозволяти нікому принижувати власну гідність.

Читайте по темі:
Надлюди: як козаки-характерники загоювали смертельні рани та читали думки

5.Плекати сімейні цінності. Усередині домівки гетьманом має бути дружина. Козак підкоряється дружині, не сує свого носа у сферу її відповідальності. Але за стінами домівки, у зовнішньому світі, гетьманом має бути чоловік – приймати рішення, нести за них відповідальність та вирішувати питання, що стосуються родини.

6.Розуміти, що сучасний козак – це поєднання різних іпостасей. Козак виконує роль і вчителя патріотизму, і носія релігійних знань та духовних цінностей. Це перше, чому ми вчимо дітей, підлітків та дорослих чоловіків, коли посвячуємо їх у козаків.

7.Кожного дня працювати над своїм фізичним здоров’ям. Козак завжди має бути кращим, міцнішим, сильнішим, витривалішим, ніж інші люди. Досягти цього можна завдяки відповідальному ставленню до свого тіла та щоденні заняття спортом. 

Читайте по темі:
Ні краплі алкоголю та брехні. Секрети сили українських козаків

8.Не вживати алкоголь, адже справжні чоловіки та алкоголь – не сумісні. Якщо людина п’є горілку, вона показує не свою прихильність до напою, а свою слабкість та залежність. До речі, побачити козака напідпитку на території Запорізької Січі – явище майже нереальне, оскільки вони не бралися до чарки. А якщо когось із запорожців заставали у неприглядному стані, то карали на смерть.

9.Дотримуватися християнської заповіді «не бреши». Брехати не можна не лише оточуючим, а й самому собі. Брехати не можна навіть подумки, адже брехня, так само, як і алкоголь, спотворює істину. Крім того, сучасним чоловікам слід виконувати і похідну цієї заповіді – дотримувати слова. Завжди і скрізь.

10.Уникати хаотичних дій протягом дня. Все наше життя, весь наш час базується на хаосі, а хаос викликає у людини стрес. Стрес, своєю чергою, паралізує адекватне мислення, раціоналізацію і швидкий аналіз, гальмує розумову активність. Під час стресу людина, грубо кажучи, пускає усі свої енергетичні сили на виживання. Ліквідувавши щоденні хаотичні дії, ми даємо можливість розумовій діяльності працювати на повну.

11.Завжди тримати шаблю у робочому бойовому стані – нагостреною, начищеною і відполірованою до блиску. Що це означає? Бути свіжим, охайним, здоровим, нагодованим. Іншими словами, знаходитись у ресурсному стані – коли нічого не турбує, не відволікає і не чинить перешкод на шляху до досягнення мети. 

12.Дотримуватися першої козацької заповіді – виростити дітей, які б продовжили націю і український козацький рід. Сучасний чоловік, який прагне бути козаком-захисником, повинен виховати  замість себе наступників, які зможуть зайняти його місце і на високому рівні нести козацьку місію.

13.Розвивати в собі найкращі якості, основна з яких – це спокій. Своєму маленькому сину я написав пісню, яка містить наступні рядки:

«Добре, сину, спокій – сила,

перемеле камінь в пил,

нищить гнів і страх людини,

мудрість – в тиші, сину мій.

Добре, сину, світ – великий,

ти у ньому – головний, 

світ сумний, холодний, дикий,

звесели його, зігрій».

Реклама

Trending

Все материалы сайта и журнала PROMAN Ukraine защищены украинскими и международными законами о соблюдении авторских прав. Любое использование материалов журнала возможно лишь после согласования с редакцией. При использовании материалов с сайта proman.com.ua прямая открытая гиперссылка на ресурс не ниже второго абзаца текста обязательна